Zachęcamy do udziału w KONKURSIE :D

“Przedszkolna książka kucharska”

Konkurs fotograficzno-kulinarny

Miejskie Przedszkole nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w konkursie “Przedszkolna książka kucharska”
w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Pyszny sposób na nudę, czyli…. przedszkolna książka kucharska”.

Rodzice każdego dnia muszą przygotowywać posiłek.
Czemu jednak nie zaangażować w pomoc przy pieczeniu czy gotowaniu dzieci? To będzie prawdziwa przygoda, bo pozwolimy najmłodszym o czymś zadecydować i dołożyć do konkretnego dania coś swojego. Zwykle o wspólnym przygotowywaniu któregoś
z posiłków marzą dziewczynki, ale niewykluczone, że chłopiec także będzie zainteresowany pomocą w kuchni. Pamiętajmy – im więcej przydzielimy dziecku obowiązków przy gotowaniu,  tym mocniej zainteresujemy nim najmłodszych.

1.Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu jest Miejskie Przedszkole nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach.

2.Cel konkursu:

• Propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.
  • Zachęcanie do wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych.
  • Zachęcanie do pomocy rodzicom w pracach kulinarnych.

1. Uczestnicy:

Konkurs plastyczny skierowany jest do Dzieci i ich Rodzin z Miejskiego Przedszkola nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach.

4.Warunki udziału w konkursie:

• Do przepisu należy dołączyć zdjęcia (max. 3) ze wspólnego przygotowania zgłoszonej potrawy, w tym efekt finalny. Praca może być przedstawiona w formie plakatu.
  • Każdy przepis musi być opatrzony następującymi informacjami:
  • imię autora przepisu;
  • nazwa grupy, do której dziecko uczęszcza;
  • rodzic przesyłając pracę, wyraża zgodę na publikację wizerunku dziecka wraz z jego imieniem i nazwą grupy na facebooku i stronie internetowej przedszkola oraz na profilu projektu.
  • Każdy uczestnik może przedstawić tylko jeden przepis.
  • Przepis ze zdjęciami należy przynieść do przedszkola lub przesłać na e-mail – przedszkole67@onet.pl.
  • Pracę należy dostarczyć  w terminie do 4.12.2020 r.

1. Oceny prac​:

Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu. Komisja oceni prace według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie potrawy;
  • oryginalność i pomysłowość;
  • opracowanie ogólne, dobór składników (zwrócenie uwagi na przewagę zdrowych składników);
  • wkład pracy;
  • walory estetyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

1. Rozstrzygnięcie konkursu:
  • Ogłoszenie wyników, prezentacja przepisów i zdjęć nastąpi w dniu 11.12.2020 r. na stronie facebook i internetowej naszego przedszkola

7.Nagrody:

• Najciekawsze przepisy będą nagrodzone ciekawymi niespodziankami.
  • Dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu, zostaną wręczone w przedszkolu 11.12.2020 r.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU  W KONKURSIE!!!!!!!!!!

Data dodania: 2020-11-11 18:37:04
Data edycji: 2020-11-11 18:40:29