1.Integracja co to?
„Idea, kierunek przemian oraz sposób organizowania zajęć i rehabilitacji osób niepełnosprawnych wyrażająca się w dążeniu do stworzenia tym osobom możliwości uczestniczenia w normalnym życiu, dostępu do tych wszystkich instytucji i sytuacji społecznych, w których uczestniczą pełnosprawni oraz do kształtowania pozytywnych ustosunkowań i więzi psychospołecznych między pełnosprawnym i niepełnosprawnym. Integrując społecznie dzieci niepełnosprawne należy stwarzać im takie warunki, aby mogły wychowywać się w swojej rodzinie, uczyć się w szkole powszechnej i wzrastać w naturalnym środowisku wśród pełnosprawnych rówieśników”. (Maciarz A., 1995, s.147).

2.Ile dzieci liczy grupa?
Do każdej grupy integracyjnej uczęszcza po 20 dzieci.

3.Ile dzieci integracyjnych w grupie?
W każdej grupie jest 5 dzieci integracyjnych.

4.Ilu nauczycieli pracuje w grupie?
W grupie integracyjnej zawsze pracuje nauczyciel wspomagający w stałych godzinach, czyli od 9.00- 13.00 oraz nauczyciele prowadzący. W maluszkach jest ich troje, w średniakach i starszakach dwoje.

5.Jak bezboleśnie rozstać się rano?
Rano najlepiej żegnać się bardzo krótko tzn. przebrać dziecko, dać buziaka, powiedzieć że się go kocha i oddać pod opiekę pani wychowawczyni lub woźnej, która doprowadzi dziecko do właściwej sali.

6.Czy można dać dziecku maskotkę by czuło się bezpiecznie?
Dziecko najbezpieczniej będzie się czuło ze swoim pluszowym przyjacielem przyniesionym z domu.
* Grupy starsze za dzień, w którym mogą przynosić domową maskotkę wybrały poniedziałek i przestrzegają tych ustaleń rodziców.

7.Co dziecko potrzebuje do przedszkola?
Na samym początku naszemu dziecku wystarczy zmienne obuwie oraz komplet ubrań na przebranie, resztę informacji na temat zaopatrzenia do przedszkola - wychowawcy przekazują na zebraniu.

8.Na ile godzin w pierwszych dniach pobytu zostawiać dziecko w przedszkolu?
W pierwszych tygodniach by dziecko się nie zraziło jak najkrócej, stopniowo ten czas wydłużać. Pamiętajmy, że miesiąc wrzesień to miesiąc adaptacji.

9.O której posiłki?
W naszym przedszkolu posiłki są w następujących godzinach:
Śniadanie - 9.00
Obiad - 12.15
Podwieczorek - 14.20

10.Czy moje dziecko zjada posiłki?
Każdego dnia panie udzielają odpowiedzi na to pytanie.

11.O której leżakowanie?
Leżakowanie rozpoczyna się o 13.10  i trwa do 14.15

12.Czy dziecko musi leżakować?
Tak, jeżeli uczęszcza do najmłodszej grupy to leżakuje (nie musi spać, ale odpoczywa).

13.Jak ubrać dziecko do przedszkola by mu nie było za ciepło/za zimno?
Do przedszkola dziecko ubierać najlepiej „na cebulkę”, tak by w razie potrzeby można było je rozebrać lub ubrać.

14.Czy moje dziecko bawi się z innymi dziećmi?
Na to pytanie udzielają odpowiedzi wychowawcy po zaobserwowaniu dziecka, na konsultacjach.

15.Czy moje dziecko bierze udział w zajęciach?
Na to pytanie udzielają odpowiedzi wychowawcy po zaobserwowaniu dziecka, na konsultacjach.

16.Czy moje dziecko bierze udział w zajęciach dodatkowych?
Najczęściej bywa tak, że maluchy nie uczestniczą w żadnych zajęciach dodatkowych, tylko grupy starsze, a w jakich to wychowawcy informują rodziców na zebraniach.

17.Kto może odbierać dziecko z przedszkola oprócz rodziców?
Dziecko z przedszkola odbierają rodzice, opiekunowie prawni bądź osoby pełnoletnie upoważnione przez rodziców .
Data dodania: 2018-08-27 15:54:42
Data edycji: 2018-11-12 17:05:34