Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZABAWY

ZABAWY

Bieg mrówek
Ta zabawa jest stosunkowo otwarta. Dzieci same mogą zadecydować, co zrobić, jak dotrzeć do celu. Ale również gdy osiągną swój cel, sytuacja jest tak niezwykła, że dostarcza im ogromnej energii.

Pomoce – Dla każdej trójki dzieci karimata grubsza, taśma klejąca , aby zaznaczyć w odległości 6-8 metrów linię startu i mety.

Uczestnicy – Od 4 lat.

Przebieg zabawy – Kto z was obserwował kiedyś w lesie mrowisko? Czy widziałyście jak wiele mrówek próbuje wspólnie przetransportować duży liść lub małą gałąź?Chciałabym zaprosić was do zabawy, która nazywa się „Bieg mrówek”. Przebiega ona tak:

Dobieracie po trzy osoby. Jesteście małymi mrówkami,.Chcecie przenieść na swoich plecach ogromny liść. Tu jest linia startu. Klęknijcie na podłodze i połóżcie na plecach matę. Gdy zespoły będą gotowe, spróbujcie jak najszybciej dostrzec do mety. Zespół, który pierwszy dotrze do mety zostanie nagrodzony oklaskami. Kiedy powiem :”Uwaga, gotowi, star..” możecie zaczynać.


Ogromny ślimak

Dzieci wymyślają sobie drogę z przeszkodami, na której potem wielkie ślimaki dowiodą swoich umiejętności poruszania się po terenie. Troje dzieci porusza się razem na czworakach i próbuje znaleźć wspólny rytm dla swoich ruchów.

Pomoce – Różne małe przedmioty, które nadają się na tor przeszkód, np. poduszki, zrolowane koce…

Uczestnicy – Od 4 lat.

Przebieg zabawy – Dopiero później zdradzę wam, jakie zwierzęta się przemienicie. Ale teraz mogę powiedzieć wam, że będziecie się czołgać po sali na rękach i nogach. Jakie przeszkody umiecie pokonać gdy raczkujecie? Zbudujcie sobie na sali trasę z przeszkodami.

Dobierzcie się w trójki. Obejmijcie rękami przeguby stóp dziecka przed wami .Czy wiecie już kim macie być? Jesteście ogromnym ślimakiem, który powoli i równomiernie kroczy przez salę. Dziecko, które jest głową ślimaka pokazuje wam drogę przez wszystkie przeszkody, które ułożyłyście. Musicie ze sobą zgodnie współpracować, żebyście się nie zgubili. Być może odnajdziecie wspólne tempo, w którym będziecie się poruszać…

Proszę zwrócić uwagę na to, aby ślimaki wyruszały w drogę w odpowiednich odstępach.

Kiedy pokonacie już trasę zamieńcie się miejscami i głową zostanie kolejne dziecko.


Opracowała Barbara Szastok na podstawie książki Klausa W. Vopela „Witajcie nogi”.

Data dodania: 2020-06-14 20:48:21
Data edycji: 2020-06-14 20:53:44
Ilość wyświetleń: 251
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

40-203 Katowice

Al. Roździeńskiego 88

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej