WAŻNA INFORMACJA

Informujemy, że decyzją Prezydenta Miasta Katowice,

przedszkole nie zostanie otwarte od 6.05.2020r.

Więcej informacji na stronie internetowej

Urzędu Miasta Katowice:

Drodzy Rodzice
w związku z informacją, jaką podał premier Mateusz Morawiecki  na konferencji prasowej w dniu 29.04.2020r. pragniemy Państwa poinformować jakie działania zostały podjęte przez Prezydenta Miasta Katowice dotyczącego możliwości uruchomienia przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
Ważna informacja - przedszkole od 6 maja nie będzie jeszcze przyjmowało dzieci.
Dyrektorzy muszą do  8 maja podać informacje do wydziału edukacji, by na ich podstawie mogły zapaść decyzje związane z powrotem dzieci do placówek przedszkolnych.
Wychowawcy poszczególnych grup będą się z państwem kontaktować, by wnikliwie i rzetelnie zdiagnozować faktyczne potrzeby w tym zakresie, poprzez zadanie rodzicom, za pomocą środków komunikacji zdalnej następującego pytania:
Biorąc pod uwagę decyzję premiera dot. otwierania przedszkoli prosimy o informację, czy pani/pana córka/syn począwszy od:
wariant I – 18.05.2020r
wariant II – 24.05.2020r.
nie ma zapewnionej opieki i w związku z tym musi przebywać w przedszkolu?
Bardzo Państwa proszę o odpowiadanie na kontakt z wychowawcami i przekazanie im informacji dotyczących państwa potrzeb. Proszę również o zapoznanie się z wytycznymi MEN  dotyczącymi powrotu dzieci do placówek.
Proszę wziąć pod uwagę, że to jest rozwiązanie dla rodziców którzy muszą wrócić do pracy i nie mogą korzystać z opieki przysługującej na dziecko.

Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Iwona Janda

Data dodania: 2020-04-30 20:41:17