Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

RELAKSUJĄCE Ćwiczenia rąk

RELAKSUJĄCE Ćwiczenia rąk

Ćwiczenia rąk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to uspokajająca zabawa, która przyczynia się do dobrej atmosfery w grupie. Dzieci ćwiczą poruszanie palcami obu rąk.

Uczestnicy – Od 4 lat.

Przebieg zabawy: Wyobraźcie sobie, że zaczyna padać orzeźwiający, łagodny deszczyk. Niech wasze ręce staną się teraz małymi kropelkami deszczu. Uderzajcie delikatnie czubkami palców w ramiona dziecka lub dorosłego, który znajduje się przed wami...

Teraz zaczyna padać mocniej, a krople stają się większe i grubsze. Zacznijcie uderzać palcami nieco mocniej. Jeśli będziecie cicho, możecie nawet usłyszeć, jak pada deszcz...

Wyobraźcie sobie, że pada jeszcze mocniej, uderzajcie teraz całymi dłońmi w ramiona osoby przed wami...

Teraz deszcz staje się słabszy, uderzajcie więc znów trochę słabiej czubkami palców.

Deszcz staje się jeszcze słabszy. Uderzajcie bardzo delikatnie samymi czubkami palców...

A teraz deszcz przestaje padać, wasze ręce i nogi są znów spokojne. Wyciągnijcie swoje ręce wysoko nad głowę i wyobraźcie, że machacie nimi do słońca, które wyjrzało spoza chmur.

Myjnia samochodowa

Jest to prosta zabawa, która wspiera jedność grupy i przyczynie się do przyjaznej atmosfery.

Uczestnicy – od 3 lat.

Przebieg zabawy – Stańcie jedno za drugim w tym samym kierunku. Rozstawcie nogi tak, żeby inne dziecko mogło się pomiędzy nimi przeczołgać.

Jedno z dzieci rozpoczyna. Klęcząc na kolanach i podpierając rękami udaje samochód, który wjeżdża do myjni. Wszyscy pozostali uczestnicy (zaproście domowników do zabawy) są częściami maszyny myjącej samochód. Gdy auto przejeżdża między waszymi nogami, użyjcie swych rąk i masujecie oraz drapcie je po plecach. Róbcie to tak ostrożnie i delikatnie, aby auto nie miało potem zadrapań. W tyn sposób każdy z uczestników przyczyni się do tego, że samochód wyjedzie z myjni czysty i błyszczący.

Koło masażu

Zabawa daje dzieciom doskonałą możliwość szybkiego odprężenia i relaksu. Nawet najmłodsi mogą poczuć, jak przyczyniaj ą się za pomocą swych rąk do poprawy samopoczucia inne go dziecka lub dorosłego.

Uczestnicy – od 3 lat.

Przebieg zabawy – usiądźcie jeden za drugim. Gdy jest więcej uczestników, można utworzyć koło .Połóżcie swoje ręce na ramionach dziecka siedzącego przed wam i masujcie je delikatnie, możecie je gładzić jak poduszkę, ugniatać jak ciasto, opukiwać jakbyście grali na bębenku...Od czasu do czasu możecie także pojechać po plecach całą dłonią, jak małym autem...

Obróćcie się w drugą stronę i zróbcie masaż nowym ramionom znajdującym się przed wami. Teraz wy możecie zrobić coś dla osoby,która masowała wasze zmęczone ramiona.

 

Opracowała Barbara Szastok na podstawie książki Klausa W. Vopela ”Witajcie ręce – gry i zabawy ruchowe dla dzieci id lat 3 do lat 6, część 2”.

Data dodania: 2020-04-27 22:33:43
Data edycji: 2020-04-27 22:39:58
Ilość wyświetleń: 760
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

40-203 Katowice

Al. Roździeńskiego 88

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej