„Przedszkolak pamięta –100- lecie Powstań Śląskich – 1919, 1920, 1921”

„Przedszkolak pamięta –100- lecie Powstań Śląskich – 1919,  1920, 1921”

Mamo!Tato!

Majowe popołudnia i znoszone obostrzenia sprzyjają rodzinnym i towarzyskim spotkaniom. Zachęcamy, by podczas któregoś  z nich oddać się wspomnieniom, przejrzeć wraz z dziećmi albumy, pełne starych, czarno - białych zdjęć. Dzisiejsza społeczność Katowic, to nie tylko zamieszkali tu z dziada pradziada Ślązacy; wielu  z nich to potomkowie ludzi, których przybyli do krainy kopalń
i hut w poszukiwaniu pracy, ludzi, których rzuciły tu wojenne losy. Historie katowickich rodzin są ciekawe, wielowątkowe, niejednorodne. Warto je poznać, przekazać młodszym, by wiedzieli, jakie są ich korzenie, by docenili stabilnośc i bezpieczeństwo czasów, w których płynie ich życie. A jeśli wśród snutych opowieści znjadzie się taka, która dotyczy uczestnika lub świadka śląskich zrywów powstańczych – prosimy o podzielenie się nią. Podzielenie się ze społecznością Miejskiego Przedszkola Nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie realizowany jest Program „Przedszkolak pamięta –100- lecie Powstań Śląskich – 1919,  1920, 1921” obejmujący trzy moduły, a może - jeśli będzie takie Państwa życzenie, także z szerszym kręgiem zainteresowanych dziejami naszej Ojczyzny. Taką możliwość daje projekt „100/100 Przywróćmy pamięć        o powstańcach”

Przedszkolaków zainteresują rodzinne historie, przez to bliskie i ludzkie, chętnie obejrzą stare fotografie, pamiątki, medale a nawet przedmioty codziennego użytku z tamej epoki  - wydobyte z dna szuflady lub górnej półki antryja. Coś, co było własnością prababaci albo zaprzyjaźnionej staszej sąsiadki, coś, co przekaże wiedzę o tamtych trudnych i pięknych czasach.

Chętnych Rodziców prosimy o kontakt z autorkami programu

Data dodania: 2021-05-27 22:01:05
Data edycji: 2021-05-27 22:03:56