EMOCJA - moduł IV Empatia

W ramach realizacji modułu rozmawialiśmy o empatii, akceptacji i tolerancji.Opowiadaliśmy o swoich emocjach i samopoczuciu. Z ciekawością wysłuchaliśmy bajki z serii Bajki bez barier pt. ,, Tajemnica znikających ciasteczek" . Obserwowaliśmy odczucia swoje oraz innych. Dzieci przypomniały sobie jak należy prawidłowo postępować względem innych osób i zaakceptować ich inność. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa - Dnia Kolorowej Skarpetki założyliśmy kolorowe skarpetki (nie do pary) solidaryzując się z osobami chorymi na Zespół Downa oraz wykonaliśmy kolorowe pacynki. Rozmawialiśmy również o Autyzmie, ponieważ kwiecień jest miesiącem solidaryzacji z ludźmi chorymi na autyzm i ubraliśmy się na niebiesko. Rozmawialiśmy o tym, jak się zachowywać w stosunku do takiej osoby i co należy robić, by wspólnie żyło nam się lepiej. Świetną zabawą dla dzieci była gra w memory. Dzieci stworzyły piękne " empatyczne flagi", które powiewały dzięki aplikacji Quiver . Moduł EMPATIA był dla Nas wyjątkowy i niepowtarzalny ponieważ dzieci coraz częściej dostrzegają potrzeby drugiego człowieka, jego odmienność i potrafią je akceptować.

Data dodania: 2021-04-13 14:55:00
Data edycji: 2021-04-13 14:58:47