Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka to bardzo ważne święto, dlatego  w tym roku nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Podczas różnych zajęć dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się organizacja charytatywna UNICEF, obejrzały filmy o dzieciach uczących się w  szkołach trzeciego świata, wysłuchały wiersza pt. „O prawach dziecka”, odpowiadały na pytania, a potem wybrały się w podróż do Krainy Praw Dziecka. Wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga. A jeżeli mowa o prawach dziecka, nie mogło zabraknąć wspomnienia osoby Janusza Korczaka. Według Korczaka dziecko to samoistna jednostka, która zasługuje na szacunek i przestrzeganie jej praw. Te dni miały wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki nim uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać.

Data dodania: 2019-12-23 00:29:45
Data edycji: 2019-12-31 10:13:21