Dzień Bezpiecznego Internetu

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbył się 10 lutego. Należy zwrócić szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. W ramach DBI podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie dzieciom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Data dodania: 2020-03-02 19:14:37
Data edycji: 2020-03-02 19:24:54