Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ćwiczenia nóg dla dzieci młodszych

Ćwiczenia nóg dla dzieci młodszych

Ćwiczenia nóg dla dzieci młodszych

 

Pomarszczone o gładkie

Każde dziecko potrzebuje miękkiego koca.

Uczestnicy – od 3 lat

Przebieg zabawy- Weźcie sobie koc i połóżcie go na podłodze. Zdejmijcie buty i odłóżcie je na bok. Rozłóż cie koc i wygładźcie go. Chodźcie po nim nie marszcząc go. Świetnie to robicie. Teraz przy pomocy swoich stóp pomarszczcie go tak mocno jak tylko się da. (Proszę podejść do pozwijanego koca i pochylić się nad nim:)

Jesteś nieporządnym kocem. Wcale nie możesz mnie ogrzać, kiedy jesteś taki zwinięty. Wygładźcie teraz koc przy pomocy swoich rąk...Proszę ewentualnie pomóc przy wygładzaniu koca.

Teraz znów pomarszczcie koc, tym razem za pomocą kolan.. Sprawcie by zmarszczki były jak najmniejsze.. Znów wygładźcie koc...Teraz pomarszczcie koc łokciami. Zmarszczki znów maja być bardzo małe. Robicie to doskonale. Siądźcie na kocu i pomarszczcie go własną pupą, a potem znów wygładźcie. Koc jest teraz bardzo zadowolony, że go tak ładnie wygładziliście. Teraz może on sobie odpocząć od całego marszczenia.

Sieć rybacka

Dla każdego dziecka ręcznik z cienkiego materiału.

Uczestnicy - od 4 lat

Przebieg zabawy – Połóżcie swój ręcznik płasko na podłodze. Zdejmijcie buty i skarpetki,  odłóżcie je na bok. Teraz stańcie za którymś z rogów ręcznika i chwyćcie go mocno palcami stóp. Zrolujcie go swoimi palcami. Zastanówcie się, której nogi chcecie użyć. Wyobraźcie sobie , że ręcznik jest siecią rybacką, którą chcecie powoli przeciągnąć po stawie, by złowić złota rybkę, która w nim pływa. Idźcie powoli do tyłu i ciągnijcie  za sobą swoja sieć. Obejrzyjcie się czasem za siebie, żebyście o nic się nie potknęli. Ja będę chodzić po sali, a wy możecie szepnąć mi na ucho, czy już złowiliście złotą rybkę.

Skacząca rybka

Każde dziecko potrzebuje gąbki

Uczestnicy – od 4 lat

Przebieg zabawy – Siądźcie na podłodze i zdejmijcie buty. Weźcie gąbkę między swoje stopy. Kiedy powiem :” gotowi start..” wyrzućcie gąbkę wysoko w górę i spróbujcie ją złapać obiema rękami. Możecie sobie wyobrazić, że gąbka jest małą rybką, która ma ochotę wyskoczyć z wody, a wy próbujecie ją złapać. Uwaga gotowi start.

Teraz znów włóżcie gąbkę między swoje stopy i pozwólcie jej ponownie skoczyć w górę, abyście mogli ją złapać swoimi rekami. Poćwiczcie tak chwilkę...

 

opracowała Barbara Szastok na podstawie książki Klausa W. Vopela „Witajcie nogi”

Data dodania: 2020-04-01 09:29:40
Data edycji: 2020-04-01 09:32:01
Ilość wyświetleń: 169
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

40-203 Katowice

Al. Roździeńskiego 88

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook