Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ĆWICZENIA DŁONI DLA KOMPUTEROWCÓW

ĆWICZENIA DŁONI DLA KOMPUTEROWCÓW

Ćwiczenia dłoni dla komputerowców

 

Spędzasz godziny przed komputerem i biegasz na zajęcia fitness, by zrekompensować organizmowi brak ruchu... Ale czy pamiętasz o swoich dłoniach?

Nie pozwól by palce i nadgarstki były przez ciebie pomijane!

By zachować sprawność palców, kości śródręcza i nadgarstka wystarczy codziennie je ćwiczyć. Jeśli jednak twoja dłoń większość czasu spędza na komputerowej myszce warto poświęcić jej kilka minut dziennie, by poprawić krążenie i utrzymać mocne mięśnie. Zestaw ćwiczeń ręki zalecany jest dla komputerowców, sportowców oraz osób które przeżywają ciągły stres.

Przydatne przyrządy

W sklepach z artykułami sportowymi i rehabilitacyjnymi znajdziemy wiele przyrządów do ćwiczenia dłoni i ręki. Jednym z najpopularniejszych jest niewielka silikonowa piłeczka lub silikonowe jajo. Pozwalają one na wykonywanie ćwiczeń w których pracują mięśnie dłoni, nadgarstka i całego przedramienia. Ćwiczenia z piłeczką pomagają wzmocnić chwyt, zwiększają sprawność i zwinność oraz poprawiają krążenie.

Na biurkach komputerowców znaleźć można również przyrządy zwane ściskaczami – do ćwiczenia mięśni dłoni i przedramienia, poprzez zaciskanie przyrządu.

Piłeczki, wałek i ringo z kolcami również mogą być wykorzystywane do masażu terapeutycznego jak również ćwiczeń poprawiających zręczność dłoni. Posiadają miękkie wypustki, które podczas masażu redukują napięcie w mięśniach oraz powodują ich rozluźnienie i odprężenie. Ćwiczenia z piłeczkami kolcowymi pozwalają na wzmocnienie i uelastycznienie mięśni oraz na poprawienie koordynacji mięśniowej rąk i stóp.

Wybrane ćwiczenia:

  1. Mocno „rozczapierz” palce dłoni, przytrzymaj napięte 5 sekund, rozluźnij. Powtórz ćwiczenie kilka razy
  2. Przez kilka minut dziennie ugniataj miękką piłeczkę, angażując w to zadanie wszystkie palce.
  3. Stojąc połóż dłonie na biurku i naciskaj nimi mocno na blat. Rozluźnij i powtórz ćwiczenia trzy razy.
  4. Siedząc przy biurku udawaj, że grasz na pianinie
  5. Jedną dłonią masuj drugą, możesz też delikatnie ją ugniatać oraz masować delikatną szczotką
  6. Stojąc lub siedząc wyciągnij ręce w bok do poziomu, zwiń dłonie w pięść zaczynając od kciuka, potem palec wskazujący i kolejno pozostałe palce, wykonuj krążenia w nadgarstkach (dłonie zaciśnięte) w obu kierunkach 5 razy, następnie wyprostuj mały palec i kolejne palce, otwórz dłoń. Opuść ręce.
Data dodania: 2020-04-05 17:17:44
Data edycji: 2020-04-05 17:22:00
Ilość wyświetleń: 365
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

40-203 Katowice

Al. Roździeńskiego 88

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook