Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ćwiczenia dla dużych partii ciała.

Ćwiczenia dla dużych partii ciała.

 W obręczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poszczególne małe zadania zawarte w tej zabawie pomagają dzieciom postrzegać najważniejsze partie ciała.

Pomoce – Dla każdego dziecka koło hula hoop.

Uczestnicy – Od 3 lat.

Przebieg zabawy – Weźcie hula hoop i połóżcie ej na podłodze. Wejdźcie do środka obręczy i stańcie tak jak małe myszki.

Teraz chciałabym zobaczyć, ile miejsca potraficie nakryć swoim ciałem. Wyobraźcie sobie, że jesteście mlekiem, które rozlało się do hula hoop i płynie we wszystkich kierunkach..

Z kolei chciałabym zobaczyć, jak  możecie się wydłużyć. Stańcie na czubkach palców i spróbujcie zerwać wiśnie z drzewa stojącego przed wami...

Teraz chciałabym zobaczyć, czy potraficie stać się bardzo grube. Wyobraźcie sobie , że jesteście niby słonie. Jak możecie mi to pokazać?...

Teraz dzieci pokażą, jak mogą stać się chude. Zróbcie się tak wąskie jak złożona gazeta. Czy możecie mi pokazać, jak stoicie w obręczy i nadajecie swojemu ciału formę koła? Jak możecie nadać swojemu ciału okrągły kształt? 

 

Precelek

Dzieci ćwiczą tu skręcanie ciała, próbując przybrać formę precla. Muszą one napiąć wiele mięśni i zdecydować, w jakiej kolejności chcą spleść rożne części ciała, aby uzyskać wspomniany kształt. Dodatkowym wyzwaniem jest konieczność utrzymania ciała całkiem nieruchomo.

Im dzieci starsze, tym rzeźby są ciekawsze i bardziej zróżnicowane.

Uczestnicy – Od 3 lat.

Przebieg zabawy – Wyobraźcie sobie, że pieczemy dzisiaj precelka. Przed nami na podłodze jest duża misa, do której wsypiemy najpierw worek mąki. Potem dodamy drożdże, jajka, mleko, masło oraz odrobinę soli. Następnie wymieszamy ciasto i zgnieciemy je, aż zmęczą się nasze ręce.

I zaraz będziecie precelkami. Toczymy ciasto, robimy z niego długie pałeczki, składamy je na krzyż i już mamy precelki. Teraz możecie układać swoje nogi ręce głowę i tułów, abyście dobrze się trzymały podczas wkładania do pieca. Ja przejdę do was i od czasu do czasu pociągnę za jakąś rękę lub nogę, by sprawdzić czy precelki się udadzą. Kiedy mogę któryś precelek rozłożyć lub zgiąć, wtedy nie jest on jeszcze upieczony. Gdy precel nie da poruszyć, wówczas wyciągnę go z pieca i dostarczę do sklepu. Tam mogą przyjść klienci i kupić precelki.

Proszę pociągnąć dzieci w jakieś wyznaczone miejsce w pokoju, które wcześniej określone zostało jako sklep.

Data dodania: 2020-05-04 22:20:03
Data edycji: 2020-05-04 22:22:27
Ilość wyświetleń: 372
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

40-203 Katowice

Al. Roździeńskiego 88

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej