BohaterON

Nasze przedszkole juz po raz kolejny wzięło udział w  akcji  "BohaterON"ogólnopolskiej kampanii  wpisującej się w kultywowanie pamięci historycznej.

Projekt ma na celu edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Dzieci poznały historię Powstania Warszawskiego, obejrzały Niebajkę o Powstaniu Warszawskim, wykonały podziękowania oraz zadania z kolorowanki związane z powstaniem. Przeprowadziliśmy na terenie przedszkola działania plastyczne, które poprzedzone były zajęciami o tematyce patriotycznej, wyjaśniających dzieciom ogromną rolę i poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego. Najstarsza grupa z zainteresowaniem słuchała kilku biografii Powstańców, wierszy Powstańców Warszawskich, którzy oddali swoje życie za ojczyznę oraz oglądała prezentacje multimedialne na temat Powstania Warszawskiego, Dzieci chciały podziękować Powstańcom za odwagę i poświęcenie w walce o wolność Polski, życząc zdrowia i długich szczęśliwych lat życia.

Dziękujemy za to, że jesteście dla Nas wzorami patriotyzmu, że możemy się od Was uczyć, jak kochać Ojczyznę. Wiemy, ile musieliście poświęcić w czasie Powstania Warszawskiego.

Dziękujemy za Wolną Polskę. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni.

Chwała Bohaterom!

Data dodania: 2022-12-19 22:43:25