BohaterON

W Miejskim Przedszkolu nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach od 1 października rozpoczęła się akcja BohaterON.  BohaterON – to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami udostępnionymi przez  organizatora oraz przeprowadzeniu zajęć z wykorzystaniem w/w materiałów. Z zapałem przystąpiliśmy do pracy.  Dzieci np. rysowały godło Polski, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Najstarsza grupa redagowała pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Dzieci poznały krótkie życiorysy i sylwetki żyjących Powstańców. Akcja zakończyła się wykonaniem pocztówek dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dzieci wyraziły swój hołd bohaterom oraz podziękowały, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się, rosnąć, uczyć się języka ojczystego i  bawić się w wolnej Polsce. Pocztówki, zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny, a nade wszystko wyrazić wielką wdzięczność naszym Powstańcom.

Dziękujemy.

Koordynator projektu na terenie przedszkola Bożena Seweryn